اخاذی با ترفند “مدلینگ” در “شبکه های اجتماعی”!

زمان انتشار : سه شنبه, ۲۵ آبان , ۱۳۹۵ | ۱۳:۵۰:۲۴ |تعداد بازدید : 228 نمایش

هیچ دیدگاهی برای اخاذی با ترفند “مدلینگ” در “شبکه های اجتماعی”! ثبت نشده

دانلود فایل

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتا گفت:مجرمان حرفه‌ای با اغفال نوجوانان، جوانان و دریافت رقم‌های میلیونی از کاربران تحت عنوان هزینه‌های عکسبرداری مدلینگ، نه تنها پاسخگوی قربانیان خود نیستند، بلکه در صورت اصرار و پافشاری قربانی اقدام به تهدید کاربران می‌کنند که تصاویر آنها را در فضای مجازی منتشر خواهند کرد. علی نیک‌نفس با اشاره به اینکه خانواده‌ها باید مراقب فرزندان خود باشند تا در دام مجرمان سایبری نیفتند، خاطرنشان کرد: مجرمان سایبری با گشت و گذار در شبکه‌های اجتماعی و انتخاب برخی چهره‌های زیبا به آنها پیشنهاد مدلینگ و مدل شدن در نشریات داخلی یا خارجی را می‌دهند.

او با بیان اینکه شگرد این مجرمان این‌گونه است که از کاربران می‌خواهند چندین عکس به صورت مدل‌های خارجی تهیه کرده و در اختیار آنها قرار دهند تا برای کارشناسان این امر ارسال کنند، اظهار داشت: در گام بعدی با ادعای اینکه تصاویر ارسالی از نظر کارشناسان امر کیفیت و ژست مناسب را نداشته، از کاربران می‌خواهند تا در آتلیه آنها اقدام به تهیه عکس کنند.

نیک نفس اعلام کرد: در این مرحله با اخذ هزینه‌های عکاسی گزاف از کاربران آنها را به آتلیه‌های پرت و گمنامی می‌برند که اجاره‌ای هستند و با تصویربرداری غیرمتعارف از کاربران به شکل‌های مستهجن، آنها مورد سوء‌استفاده و آزار قرار می‌گیرند و تهدید می‌شوند که در صورت شکایت عکس‌های آنها در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی منتشر می‌شود. این مقام انتظامی با بیان اینکه کاربران شبکه‌های اجتماعی باید مراقب باشند تا در دام چنین مجرمانی نیفتند، گفت: به هیچ عنوان به این دست پیام‌ها توجه نکنند و فریب آنها را نخورند؛ چرا که مدل شدنی در کار نیست و این شگردی برای اخاذی‌های مالی و سوء استفاده‌های جنسی از قربانیان است.

نیک نفس با بیان اینکه کاربران در انتشار عکس‌های خود در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی دقت کنند، افزود: حفظ حریم خصوصی در گام اول با خود کاربران است و آنها هستند که باید مرزهای حریم خصوصی خود در فضای مجازی را تعیین نمایند و هنگامی که آنها حد و مرزی برای خود تعیین نمی‌کنند، شاهد آن هستیم که از سوی مزاحمان سایبری یا مجرمان سایبری مورد سوء استفاده یا اذیت و آزار قرار می‌گیرند. به گزارش ایرنا، رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتا با بیان اینکه پرونده‌هایی در پلیس فتا در این مورد وجود دارد، خاطرنشان کرد: دستگیری و مجازات این مجرمان نمی‌تواند باعث بازگشت آبرو و حیثیت قربانیان گردد و پیامدهای این دست جرایم تا سال‌ها ادامه دارد. بنابراین کاربران و خانواده‌ها باید بسیار مراقب باشند تا در دام این چنین مجرمانی نیفتند.

برچسب ها: 

نظر شما

   نام (ضروری)

   پست الکترونیکی(ضروری)

   دیدگاه

 

  • صفحه 1 از 11

گزارش تصویری

اخبار امر به معروف