در اتاق پر از گنج در را روی خود قفل کرده ایم/بسیاری برای تحقق اقتصاد مقاومتی کار خود را بلد نیستند

به گزارش پایگاه مخلصین ، حجت الله عبدالملکی در بازدید از غرفه خبرگزاری ایمنا در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات خبرگزاری ها و رسانه برتر، به تشریح مشکلات اقتصاد مقاومتی پرداخت و اظهار داشت: برای تحقق اقتصاد مقاومتی حاکمیت و مردم در کنار هم باید حرکت کنند و این نیازمند همکاری در ۴ جبهه علمی، فرهنگی، سیاسی و اجرایی است.
استاد دانشگاه امام صادق (ع) ادامه داد: جبهه علمی وظیفه تولید علم، جبهه فرهنگی تبدیل اقتصاد مقاومتی به گفتمان، جبهه سیاسی مطالبه گری، امر به معروف و نهی از منکر و در نهایت جبهه اجرایی که در حوزه عمل نقش دارد.
وی افزود: در بخش عمل ۵ عرصه شامل بستر، تولید، انتخاب، مدیریت و تربیت نقش آفرینی می کند. به هر اندازه مردم و دولت کار خود را به درستی انجام دهند اقتصاد مقاومتی پیشرفت می کند.
عبدالملکی گفت: خیلی از کسانی که باید در اقتصاد مقاومتی ایفای نقش کنند کار خود را بلد نیستند. برخی هم قبول ندارند که باید کاری انجام دهند. ۷۰ درصد مردم از مسئولین گرفته تا توده مردم برای آنکه ضعف خود مخفی کنند فرافکنی کرده و دنبال مقصر در خارج می گردند.
وی تصریح کرد: ما مانند مردمی هستیم که در اتاق پر از گنج خود راقفل کرده ایم و گرسنگی می خوریم. با تغییر آدم ها تغییر خاصی حاصل نمی شود باید تفکر را تغییر دهیم.
بیست دومین نمایشگاه مطبوعات از تاریخ ۱۴ الی ۲۱ در مصلی بزرگ تهران پذیرای علاقه‌مندان است.

نظر شما

   نام (ضروری)

   پست الکترونیکی(ضروری)

   دیدگاه

 

  • صفحه 1 از 11

گزارش تصویری

اخبار امر به معروف