امر به معروف تنها راه مقابله با ولنگاری فرهنگی است

زمان انتشار : شنبه, ۸ آبان , ۱۳۹۵ | ۱۷:۳۵:۰۴ |تعداد بازدید : 181 نمایش

هیچ دیدگاهی برای امر به معروف تنها راه مقابله با ولنگاری فرهنگی است ثبت نشده

دانلود فایل

آیت‌الله احمد بهشتی، نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به دغدغه‌های مقام معظم رهبری در خصوص مسئله فرهنگ و بروز ولنگاری فرهنگی در کشورمان گفت: من در هر اجلاسی از جامعه مدرسین قم و مجلس خبرگان رهبری یک سخنرانی درباره مسائل فرهنگی دارم و در تمام دیدارهایی هم که اعضای خبرگان رهبری با معظم‌له دارند، این مطالب را عنوان می‌کنم.

همه ما در بروز ولنگاری فرهنگی مقصریم
وی با تأکید بر اینکه همه ما در بروز ولنگاری فرهنگی در کشورمان مقصریم، افزود: دولتمردان، حوزه‌های علمیه، آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها، رسانه‌ها، صدا و سیما، نشریات، جراید و غیره هر کدام به نحوی به این مسئله دامن می‌زنند نه اینکه کاری کنند تا اوضاع بهتر شود.
آیت‌الله بهشتی با بیان اینکه هر کسی به دغدغه‌های فرهنگی مقام معظم رهبری و ولنگاری‌های موجود دامن می‌زند، گفت: به عنوان مثال مدت‌ها بحث بر سر این بود که در مشهد مقدس باید کنسرت برگزار شود، در آنجا مقاومت شد یک دفعه و بدون و سر و صدا تیم خود را به قم آورده و در آنجا کنسرت برگزار کردند آن هم کنسرتی که اصلاً وضعیت مناسبی نداشت و نتیجه آن این شد که اعضای جامعه مدرسین بر این مسئله اعتراض کردند و خروجی آن هم استعفای مدیرکل ارشاد قم و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بود.

هرکسی باید سهم خود را نسبت به امر به معروف ادا کند
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، راهکار خروج از این ولنگاری‌‌های فرهنگی را امر به معروف و نهی از منکر دانست و گفت: امر به معروف و نهی از منکر مگر برای کیست یا برای چیست؟ هر کسی باید به سهم خود این فرایض الهی را انجام دهد تا منکرات برچیده شوند البته نمی‌گوییم ریشه کن شوند چون به هر حال هوا و هوس و شهوات ریشه‌کن نمی‌شوند ولی وقتی امر به معروف و نهی از منکر در جامعه زنده باشد، بروز منکرات کمتر شده و مهار می‌شوند.
وی با بیان اینکه در صورت امر به معروف دغدغه‌های فرهنگی مهار می‌شوند، گفت: وقتی امر به معروف و نهی از منکر نباشد، مسلماً ناهنجاری‌ها و ولنگاری‌ها هم مهار نمی‌شود اما متأسفانه مسئله اینجاست که هیچ نهادی مسئولیت امر به معروف و نهی از منکر را ندارد و این است که گاهی اوقات مراجع تقلید می‌گویند وزارت امر به معروف و نهی از منکر تشکیل شود.

باید با کسانی که ولنگاری‌های فرهنگی را دامن می‌زنند، برخورد شود
آیت‌الله بهشتی با تأکید بر اینکه باید نهادی مسئولیت امر به معروف و نهی از منکر را داشته باشد، گفت: علاوه بر این‌ها باید با کسانی که ولنگاری‌های فرهنگی را دامن می‌زنند، چه با قلم، چه با رفتار و چه با گفتارشان، برخورد شود.
نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: متأسفانه برخی می‌گویند که اینقدر گیر به موهای بیرون آمده بانوان ندهید، در پاسخ باید گفت که به این مسائل باید اهمیت داده شود و آن‌قدر اهمیت ندادیم تا اینکه وضعیت فرهنگی ما این‌گونه شد بنا براین تنها راه مقابله با ولنگاری‌های فرهنگی امر به معروف و نهی از منکر است.

امر به معروف تنها در دین اسلام است
وی بیان کرد: برنامه امر به معروف و نهی از منکر را اسلام گذاشته است و در دین دیگری این‌گونه نیست چنانچه اخیراً یک نویسنده آمریکایی در پی بروز اتفاق ناهنجاری در جامعه خود و مشاهده بی‌تفاوتی مردم در مقابل آن، کتابی درباره امر به معروف و نهی از منکر نوشته است که در آن به این مسئله اشاره دارد که امر به معروف نه در تورات آمده و نه در انجیل بلکه در قرآن کریم بارها سفارش شده است.

 

منبع:تی نیوز

نظر شما

   نام (ضروری)

   پست الکترونیکی(ضروری)

   دیدگاه

 

  • صفحه 1 از 11

گزارش تصویری

اخبار امر به معروف