امر به معروف و نهی از منکر مصداق حقوق شهروندی است

زمان انتشار : شنبه, ۸ آبان , ۱۳۹۵ | ۱۷:۲۱:۳۴ |تعداد بازدید : 160 نمایش

هیچ دیدگاهی برای امر به معروف و نهی از منکر مصداق حقوق شهروندی است ثبت نشده

دانلود فایل

حجت الاسلام و المسلمین عبدالکریم عابدینی ظهر شنبه در نشست شورای اداری مدیران استان قزوین که با حضور معاون حقوق شهروندی و امور بین الملل وزیر دادگستری با موضوع تبیین حقوق شهروندی در دستگاه های اجرایی برگزار شد، افزود: اگر این سنت الهی به خوبی اجرا شود، حقوق مردم احیا و جامعه نیز از آسیب و نفاق مصون می ماند.
امام جمعه قزوین اضافه کرد: احترام به یکدیگر، توجه به مظلومان و رعایت حق همسایه نیز از دیگر اصول مرتبط با حقوق شهروندی است که باید به آنها توجه کنیم.
وی به آیات قرآنی و سایر متون دینی در رابطه با موضوع حقوق شهروندی اشاره و یادآور شد: به عنوان نمونه نهج البلاغه مملو از مسائل مرتبط با این موضوع بوده که می توان به آن مراجعه کرد.
به گفته امام جمعه قزوین، رفتار صادقانه بین مردم و حاکمان، احترام و برخورد شایسته با یکدیگر و رعایت حقوق افراد به خوبی از زبان و بیان امیرالمومنان (ع) در این کتاب آورده شده است.
حجت الاسلام عابدینی، آزادی بیان را از دیگر جلوه های حقوق شهروندی یاد و افزود: شرایط جامعه باید به گونه ای باشد که مردم در بیان حرف های خود راحت باشند.
نماینده ولی فقیه در استان قزوین ادامه داد: بسیاری افراد از سر دلسوزی و با هدف حل مسائل، مشکلات جامعه را مطرح و یا حتی انتقاد کرده و در این مسیر جرات و جسارت به خرج داده و از آبروی خود هزینه می کنند.
وی ادامه داد: در مقابل این دسته از افراد، عده ای نیز برای بیان مسائل و مشکلات جامعه جرات، جسارت و صداقت ندارند تا واقعیت ها را بیان کنند.
امام جمعه قزوین در پایان گفت: باید افرادی را که به طرح واقعیت ها و مشکلات جامعه می پردازند، تشویق و یا اینکه حداقل برای این کار آنها را تنبیه نکرد.

 

منبع:تی نیوز

نظر شما

   نام (ضروری)

   پست الکترونیکی(ضروری)

   دیدگاه

 

  • صفحه 1 از 11

گزارش تصویری

اخبار امر به معروف