همه مردم موظف به احیای فریضه امر به معروف هستند

زمان انتشار : یکشنبه, ۲ آبان , ۱۳۹۵ | ۱۶:۴۰:۰۰ |تعداد بازدید : 158 نمایش

هیچ دیدگاهی برای همه مردم موظف به احیای فریضه امر به معروف هستند ثبت نشده

دانلود فایل

امام جمعه درمیان با بیان اینکه تمامی مردم نسبت به انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر وظیفه دارند، افزود: فلسفه نزول دین احیای فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر است.

حجت الاسلام علیرضا حسینی در شورای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان اظهار داشت: فریضه امر به معروف و نهی از منکر جزو واجبات جامعه اسلامی است که گسترش آن مانع از ورود و نفوذ دشمنان خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه تمام دستگاههای فرهنگی باید در راستای ترویج این فرضیه تلاش کنند، گفت: برای پیشگیری از منکر در جامعه باید امر به معروف و نهی از منکر بیشتر شود.

 

وی اضافه کرد: ترویج فریضه امر به معروف و نهی از منکر یک واجب فراموش شده است که باید برای احیای این فریضه تلاش شود و نباید بگذاریم کسی کشتی جامعه اسلامی ما را خراب کند، بسیاری از آلودگی های اجتماعی جامعه ما با اجرای امر به معروف و نهی از منکر برطرف می شود.

 

وی آمار طلاق در شهرستان را بالا ذکر کرد و افزود: یکی از عوامل افزایش طلاق در شهرستان رواج ازدواج های سنتی و تحمیلی در روستاهاست، نباید والدین ازدواج های فامیلی و سنتی را به فرزندان خود تحمیل کنند.

 

وی هدف ستاد امر به معروف و نهی از منکر را ریشه کندن منکر در جامعه ذکر کرد که برای کاهش منکر ها در جامعه باید از ظرفیت روحانیت شهرستان استفاده شود.وی با بیان اینکه تمامی مردم نسبت به انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر وظیفه دارند، افزود: فلسفه نزول دین احیای فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر است.

 

امام جمعه درمیان هدف قیام امام حسین (ع) در روز عاشورا را نیز همین موضوع مهم امر به معروف دانست و گفت: همه مردم باید با الگوگیری از قیام امام حسین (ع)  به احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر بپردازند.

 

حجت الاسلام حسینی افزود: متاسفانه امر در جامعه طوری برداشت می‎شود که هرگاه موضوع امر به معروف مطرح می‌شود هدف آهنگ گوش دادن و حجاب و عفاف است در صورتی که امر به معروف کارهای زیادی را در برمی‌گیرد.

 

حجت الاسلام حسینی با بیان اینکه اگر از فریضه امر به معروف و نهی از منکر غفلت شود موجب گسترش آسیب های اجتماعی می شود، گفت: راه مقابله با آسیب های اجتماعی اقدام عملی مردمی برای اقامه امر به معروف و نهی از منکر است.

 

وی ادامه داد: ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در میان جوانان و خانواده های ایرانی، موجب پیشگیری از بسیاری آسیب ها و معضلات فرهنگی، اخلاقی و اجتماعی می شود.

منبع:تی نیوز

نظر شما

   نام (ضروری)

   پست الکترونیکی(ضروری)

   دیدگاه

 

  • صفحه 1 از 11

گزارش تصویری

اخبار امر به معروف